VI Międzynarodowe Seminarium z Socjologii

Zakład Socjologii Grup Dyspozycyjnych oraz portalsocjologa.pl zapraszają na:

VI Międzynarodowe Seminarium z Socjologii
pt. „Metodologia systemów społecznych”

Organizacja:

Seminarium odbędzie się w dniu 27.02.2014 r. (czwartek) o godz. 11.00 w obiekcie Wydziału Nauk Społecznych UWr, ul. Koszarowa 3, w budynku Instytutu Stosunków Międzynarodowych (sala 144).

Problematyka:

Celem seminarium jest przedstawienie problemu funkcjonowania kobiet dojrzałych w społeczeństwie ze szczególnym podkreśleniem znaczenia aktywności w procesie ich starzenia się. Poprzez perspektywę socjologiczną, nawiązując stale do gender studies, Autorka wykładu zdefiniuje kategorię stylu życia, jego złożoność oraz społeczne ulokowanie kobiet dojrzałych, ograniczane cyklicznością życia i wielością pełnionych ról społecznych. Zaakcentowane zostaną przy tym metodologiczne problemy związane z realizacją autorskiego projektu badawczego „Kobiety dojrzałe – wybrane obszary aktywności”. Omówione będą także zastosowane w projekcie metody i techniki badawcze w szerszym kontekście współczesnych barier w realizacji badań socjologicznych.

Prelegentka:

Wystąpienie pod tytułem „Problematyka kobiet dojrzałych w perspektywie socjologicznej: wyzwania i dylematy badawcze” gościnnie zaprezentuje

dr Beata Trzop (Uniwersytet Zielonogórski, Wydział Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu, Instytut Socjologii).

Zgłoszenia:

Uczestnictwo w seminarium jest bezpłatne (bez wymogu rejestracji). Każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający udział w tym przedsięwzięciu naukowym.

Skomentuj artykuł

Proszę wpisać swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Proszę wpisać prawidłowy adres email

Email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

O nas

Portalsocjologa.pl powstał w 2009 roku w odpowiedzi na brak miejsca dyskusji dla studentów socjologii, absolwentów oraz osób dopiero chcących podjąć edukację w tym zakresie.
Po zapaści i roku nieobecności portal wrócił odmieniony, z jednej strony jeszcze bardziej przejrzysty i przyjazny użytkownikowi, a z drugiej bardziej profesjonalny i zorientowany na działalność naukową.

Portalsocjologa.pl © 2019 Wszystkie prawa zastrzeżone

zapraszamy ponownie;)

Designed by GGdesign Studio