Odyseja Umysłu: Eliminacje regionalne Wrocław

W zeszłą sobotę (3 marca 2012) we Wrocławiu odbyły się pierwsze eliminacje regionalne programu edukacyjnego „Odyseja Umysłu”. Dwie wspierane przez nas drużyny były bezkonkurencyjne i we wspaniałym stylu awansowały do Finału Ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach 31 marca – 1 kwietnia w Gdańsku.

Wrocławskie eliminacje regionalne są zdecydowanie największe w Polsce. W tym roku wzięło w nich udział 96 drużyn, z czego 34 najlepsze awansowały do Finału Ogólnopolskiego, w którym zmierzą się z drużynami, które uzyskały najlepsze wyniki w innych eliminacjach: w Gdańsku, Warszawie i Poznaniu. Wśród drużyn rywalizujących w tym roku były dwie, za które portalsocjologa.pl trzymał kciuki szczególnie. Były to reprezentacje Instytutu Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego występujące w problemach „Temat-dylemat” i „Pomocny patrol”, trenowane przez Łukasza Srokowskiego i Gustawa Grochowskiego. Obie drużyny, by awansować, musiały przygotować rozwiązanie problemu długoterminowego oraz zmierzyć się z problemem spontanicznym. Więcej informacji o programie możecie znaleźć w artykule, który przybliża zasady konkursu.

Czas pozostały do finałów ogólnopolskich nasze drużyny wykorzystają na dopracowanie swoich przedstawień. My, natomiast już zaczynamy trzymać kciuki za ich występ w Gdańsku, skąd oczywiście nie zabraknie naszej relacji.

Ps. Już wkrótce na portalu pojawi się także rozwiązanie problemu długoterminowego, drugiej ze wspieranych przez nas drużyn. Bądźcie czujni!

O autorze
Założyciel i pierwszy redaktor naczelny portalu socjologa. Student socjologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Propagator socjologii sportu.
Skomentuj artykuł

Proszę wpisać swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Proszę wpisać prawidłowy adres email

Email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

O nas

Portalsocjologa.pl powstał w 2009 roku w odpowiedzi na brak miejsca dyskusji dla studentów socjologii, absolwentów oraz osób dopiero chcących podjąć edukację w tym zakresie.
Po zapaści i roku nieobecności portal wrócił odmieniony, z jednej strony jeszcze bardziej przejrzysty i przyjazny użytkownikowi, a z drugiej bardziej profesjonalny i zorientowany na działalność naukową.

Portalsocjologa.pl © 2019 Wszystkie prawa zastrzeżone

zapraszamy ponownie;)

Designed by GGdesign Studio