Odyseja Umysłu: Eliminacje regionalne Wrocław

W zeszłą sobotę (3 marca 2012) we Wrocławiu odbyły się pierwsze eliminacje regionalne programu edukacyjnego „Odyseja Umysłu”. Dwie wspierane przez nas drużyny były bezkonkurencyjne i we wspaniałym stylu awansowały do Finału Ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach 31 marca – 1 kwietnia w Gdańsku.

Wrocławskie eliminacje regionalne są zdecydowanie największe w Polsce. W tym roku wzięło w nich udział 96 drużyn, z czego 34 najlepsze awansowały do Finału Ogólnopolskiego, w którym zmierzą się z drużynami, które uzyskały najlepsze wyniki w innych eliminacjach: w Gdańsku, Warszawie i Poznaniu. Wśród drużyn rywalizujących w tym roku były dwie, za które portalsocjologa.pl trzymał kciuki szczególnie. Były to reprezentacje Instytutu Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego występujące w problemach „Temat-dylemat” i „Pomocny patrol”, trenowane przez Łukasza Srokowskiego i Gustawa Grochowskiego. Obie drużyny, by awansować, musiały przygotować rozwiązanie problemu długoterminowego oraz zmierzyć się z problemem spontanicznym. Więcej informacji o programie możecie znaleźć w artykule, który przybliża zasady konkursu.

Czas pozostały do finałów ogólnopolskich nasze drużyny wykorzystają na dopracowanie swoich przedstawień. My, natomiast już zaczynamy trzymać kciuki za ich występ w Gdańsku, skąd oczywiście nie zabraknie naszej relacji.

Ps. Już wkrótce na portalu pojawi się także rozwiązanie problemu długoterminowego, drugiej ze wspieranych przez nas drużyn. Bądźcie czujni!

Print Friendly

Download PDF

O autorze
Założyciel i pierwszy redaktor naczelny portalu socjologa. Student socjologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Propagator socjologii sportu.