Otwarte seminarium badawcze IV Dzień Badacza

Jaka jest rola socjologa w życiu publicznym? Jaki jest sens jego zaangażowania? Jak daleko może się posunąć w swojej pracy? Na te i wiele innych pytań spróbują odpowiedzieć goście zaproszeni na  Otwarte Seminarium Badawcze IV Dzień Badacza, organizowany przez Zespół Realizacji Badań Instytutu Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika „Pryzmat”. 

22 maja  – już po raz czwarty, ale z całą pewnością nie ostatni –  w Instytucie Socjologii UMK odbędzie się Dzień Badacza. Również w tym roku odwiedzą nas przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii, których prelekcje wzbudziły żywe zainteresowanie publiczności w zeszłym roku. 

W tym roku konferencja rozpocznie się wystąpieniem profesor Krystyny Szafraniec, autorki raportu „Młodzi 2011”, która odpowie na pytanie „Czy socjologia kooperująca z władzą jest socjologią inaczej zaangażowaną?”.  Następnie Arkadiusz Wódkowski (ABM) wskaże na zastosowanie socjologii wizualnej, czyli tej, którą interesują zdjęcia, filmy i inne obrazy społeczeństwa, w decyzjach marketingowych.

Po krótkiej przerwie wystąpią kolejni przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii. Tym, którzy pragną poznać istotę insightu i storytellingu, Robert Zydel opowie, co robi humanista w przemyśle kreatywnym. Z kolei Tomek Jędrkiewicz  nakreśli wizję wymarzonej pracy, czyli badania koncertów, festiwali i innych imprez masowych. Osoby zainteresowane zdobywaniem umiejętności badawczych zaciekawi wystąpienie Natalie Puciato zamykające panel. Finalistka konkursu dla młodych badaczy „Zbadaj.to” nakreśli jego ideę i opowie o swoich doświadczeniach.

Uczestnicy Dnia Badacza będą mieli okazję dowiedzieć się, jak kierować swoją karierą, aby mieć wpływ na otaczający nas świat, a także jak należy na ten świat patrzeć, by dostrzec wszystkie jego niuanse. Zespół Realizacji Badań „Pryzmat” pragnie zerwać ze stereotypem nauki rozgrywającej się za drzwiami biblioteki – to otoczenie oraz ludzie są najciekawszym źródłem wiedzy.

Dzień Badacza to nie tylko teoretyczne zaprezentowanie świata badawczego, ale także okazja do aktywnego zdobywania wiedzy pod okiem specjalistów. Młodych badaczy (i nie tylko) zainteresowanych rozwojem i zdobywaniem nowych doświadczeń z pewnością zaciekawią warsztaty Moniki Sznel ze stowarzyszenia ODBLOKUJ dotyczące partycypacyjnego planowania przestrzennego i pracy z lokalnymi społecznościami.

Aniela Stolc

Serdecznie zapraszamy do udziału w IV Dniu Badacza, który odbędzie się 22 maja 2013 r. (od godz. 12.00 do 18.00) w sali nr 207 w Instytucie Socjologii UMK. Wieczorem (od 19-ej) zapraszamy na spotkanie integracyjne w Krajinie Piva.

Plan wydarzenia:

OTWARCIE
12:00-12:15 prof. Tomasz Szlendak – dyrektor IS UMK

I PANEL
12:15 – 13:15

12:15-12:45 prof. Krystyna Szafraniec (IS UMK, IRWiR PAN): Czy socjologia kooperująca z władzą jest socjologią inaczej zaangażowaną? Na marginesie prac wokół rządowego raportu o młodych.

12:45-13:15 Arkadiusz Wódkowski (ABM, b. prezes PTBRiO): Od socjologii wizualnej do decyzji marketingowych

PRZERWA KAWOWA
13:15-13:45

II PANEL
13:45-14:55

13:45-14:15 Robert Zydel (Saatchi&Saatchi): Insight i storytelling, czyli co robi humanista w przemyśle kreatywnym
14:15-14:45 Tomek Jędrkiewicz (PTC/T-Mobile): Wymarzona praca? O badaniach koncertów, festiwali i innych imprezach masowych
14:45-14:55 Natalia Puciato (finalistka Zbadaj.to): o konkursie

PRZERWA
14:55-15:55

WARSZTAT
16:00-18:00 Monika Sznel, antropolog (Stowarzyszenie ODBLOKUJ): Warsztaty z partycypacyjnego planowania przestrzennego

WIECZÓR W KRAJINIE PIVA
od 19ej

Wstęp wolny na wszystkie referaty.
Na warsztat (16:00-18:00) obowiązują zapisy (od 15 maja).

Wszelkie informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej: www.pryzmat.umk.pl

Zespół Realizacji Badań Instytutu Socjologii UMK „Pryzmat” powstał z inicjatywy dwóch studentów  w 2001 roku. Od tego czasu luźna grupa, która chciała się zająć prowadzeniem badań społecznych i wypełnić lukę na regionalnym rynku badań, przekształciła się z biegiem lat w grupę kilkudziesięciu aktywnych i zaangażowanych młodych badaczy społecznych. Studenci nieustannie podejmują nowe wyzwania, pracują nad kolejnymi projektami, realizują badania, organizują szkolenia, warsztaty oraz uczestniczą w konferencjach.

3 total pingbacks on this post
Skomentuj artykuł

Proszę wpisać swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Proszę wpisać prawidłowy adres email

Email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

O nas

Portalsocjologa.pl powstał w 2009 roku w odpowiedzi na brak miejsca dyskusji dla studentów socjologii, absolwentów oraz osób dopiero chcących podjąć edukację w tym zakresie.
Po zapaści i roku nieobecności portal wrócił odmieniony, z jednej strony jeszcze bardziej przejrzysty i przyjazny użytkownikowi, a z drugiej bardziej profesjonalny i zorientowany na działalność naukową.

Portalsocjologa.pl © 2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

zapraszamy ponownie;)

Designed by GGdesign Studio