Odyseja Umysłu: finał ogólnopolski Gdańsk

Na przełomie marca i kwietnia w Gdańsku odbył się finał ogólnopolski programu Odyssey of the Mind. Wystąpiły w nich dwie wspierane przez nas zespoły z Instytutu Socjologii UWr.

W Finale Ogólnopolskim wzięły udział zespoły, które przeszły etapy regionalne konkursu we Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie i Gdańsku. 112 najlepszych drużyn z 16 województw walczyło o okazałe puchary i prawo reprezentowania Polski w dalszych etapach konkursu. Mistrzowie Polski zyskali prawo do reprezentowania naszego kraju na Finałach Światowych Odysei Umysłu w Stanach Zjednoczonych, zaś wicemistrzowie będą mogli wziąć udział w festiwalu europejskim, którego gospodarzem w tym roku jest Rosja.

Obie wspierane przez nas drużyny, po dzielnej walce, zajęły drugie miejsce w wybranych przez siebie problemach. Dzięki temu w dniach 22-27 kwietnia, reprezentować będą nasz kraj w Eurofestiwalu, odbywającym się w tym roku w Petersburgu. Teraz największym wyzwaniem będzie dla nich znalezienie sponsorów, którzy pozwolą drużynom na kosztowną eskapadę.

Ostatnio prezentowaliśmy Wam występ drużyny w problemie „Pomocny patrol”. Dziś macie możliwość obejrzeć rozwiązanie problemu długoterminowego drugiej z drużyn reprezentujących Instytut Socjologii UWr, występującej w problemie „Temat- dylemat”.

Więcej o Odysei Umysłu możecie przeczytać tutaj. Relację z wrocławskich eliminacji znajdziecie tutaj.

Print Friendly

Download PDF

O autorze
Założyciel i pierwszy redaktor naczelny portalu socjologa. Student socjologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Propagator socjologii sportu.