Odyseja Umysłu: finał ogólnopolski Gdańsk

Na przełomie marca i kwietnia w Gdańsku odbył się finał ogólnopolski programu Odyssey of the Mind. Wystąpiły w nich dwie wspierane przez nas zespoły z Instytutu Socjologii UWr.

W Finale Ogólnopolskim wzięły udział zespoły, które przeszły etapy regionalne konkursu we Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie i Gdańsku. 112 najlepszych drużyn z 16 województw walczyło o okazałe puchary i prawo reprezentowania Polski w dalszych etapach konkursu. Mistrzowie Polski zyskali prawo do reprezentowania naszego kraju na Finałach Światowych Odysei Umysłu w Stanach Zjednoczonych, zaś wicemistrzowie będą mogli wziąć udział w festiwalu europejskim, którego gospodarzem w tym roku jest Rosja.

Obie wspierane przez nas drużyny, po dzielnej walce, zajęły drugie miejsce w wybranych przez siebie problemach. Dzięki temu w dniach 22-27 kwietnia, reprezentować będą nasz kraj w Eurofestiwalu, odbywającym się w tym roku w Petersburgu. Teraz największym wyzwaniem będzie dla nich znalezienie sponsorów, którzy pozwolą drużynom na kosztowną eskapadę.

Ostatnio prezentowaliśmy Wam występ drużyny w problemie „Pomocny patrol”. Dziś macie możliwość obejrzeć rozwiązanie problemu długoterminowego drugiej z drużyn reprezentujących Instytut Socjologii UWr, występującej w problemie „Temat- dylemat”.

Więcej o Odysei Umysłu możecie przeczytać tutaj. Relację z wrocławskich eliminacji znajdziecie tutaj.

O autorze
Założyciel i pierwszy redaktor naczelny portalu socjologa. Student socjologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Propagator socjologii sportu.
Skomentuj artykuł

Proszę wpisać swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Proszę wpisać prawidłowy adres email

Email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

O nas

Portalsocjologa.pl powstał w 2009 roku w odpowiedzi na brak miejsca dyskusji dla studentów socjologii, absolwentów oraz osób dopiero chcących podjąć edukację w tym zakresie.
Po zapaści i roku nieobecności portal wrócił odmieniony, z jednej strony jeszcze bardziej przejrzysty i przyjazny użytkownikowi, a z drugiej bardziej profesjonalny i zorientowany na działalność naukową.

Portalsocjologa.pl © 2019 Wszystkie prawa zastrzeżone

zapraszamy ponownie;)

Designed by GGdesign Studio