O socjologii z Literatką: Żyjemy dziś w paradygmacie piłki nożnej. 4 listopada 2012

Polskie Towarzystwo Socjologiczne o. Wrocław oraz Kawiarnia „Literatka” serdecznie zapraszają na spotkanie w ramach cyklu „O socjologii z Literatką”

Wystąpienie pt.

„ŻYJEMY DZIŚ W PARADYGMACIE PIŁKI NOŻNEJ”

– o polityce rozwoju miasta w perspektywie
socjologicznej na przykładzie Wrocławia

wygłosi dr MATEUSZ BŁASZCZYK (Instytut Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego)

spotkanie poprowadzi dr Jacek Pluta

w dyskusji udział weźmie gość specjalny, Zbigniew Morawski,
szef Biura Prasowego Prezydenta Wrocławia

Niedziela, 4 LISTOPADA 2012, g. 18:00

Kawiarnia Literatka (Wrocław, Rynek 56/57)

Zapraszamy serdecznie na listopadowe spotkanie w ramach cyklu „O socjologii z Literatką”. Będzie to spotkanie inaugurujące cykl dyskusji pt.: „Debaty o mieście”. Tematem pierwszego spotkania będą mechanizmy społeczno-ekonomiczne kształtujące współcześnie politykę rozwoju miast. „Żyjemy dziś w paradygmacie piłki nożnej”, jak swego czasu obwieścił Prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz. We Wrocławiu oznacza to między innymi organizację Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012, budowę stadionu piłkarskiego czy komunalizację klubu WKS „Śląsk Wrocław”. Analiza tych działań w kontekście współczesnych teorii rozwoju miast pozwala na rekonstrukcję logiki funkcjonowania tak zwanego reżimu miejskiego – wypadkowej sił skomplikowanego układu interesów budujących koalicje różnych podmiotów miejskiej sceny, które determinują realizowaną politykę rozwoju lokalnego. Do dyskusji nad pytaniami, komu ona służy oraz jakie są perspektywy rozwojowe Wrocławia zapraszamy wszystkich uczestników spotkania.

 

O autorze
Założyciel i pierwszy redaktor naczelny portalu socjologa. Student socjologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Propagator socjologii sportu.

O nas

Portalsocjologa.pl powstał w 2009 roku w odpowiedzi na brak miejsca dyskusji dla studentów socjologii, absolwentów oraz osób dopiero chcących podjąć edukację w tym zakresie.
Po zapaści i roku nieobecności portal wrócił odmieniony, z jednej strony jeszcze bardziej przejrzysty i przyjazny użytkownikowi, a z drugiej bardziej profesjonalny i zorientowany na działalność naukową.

Portalsocjologa.pl © 2019 Wszystkie prawa zastrzeżone

zapraszamy ponownie;)

Designed by GGdesign Studio