Podsumowanie pierwszego roku działań

„Minął rok dopiero i aż…”

Tym krótkim cytatem z legendy polskiej ceny hip-hopowej, Numera Raz, chciałbym rozpocząć swoje podsumowanie minionego roku. Po pierwsze chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim czytelnikom oraz moim koleżankom i kolegom z redakcji, którzy poświęcają swój czas portalowi i dzięki którym mogę pisać te słowa. Rok to z jednej strony niewiele, jednak mając na uwadze falstart portalu, który kompletnie bez przygotowania wystartował w 2009 roku i nie przetrwał nawet 12 miesięcy, cieszę się, że minęło 365 dni, a Wy dalej możecie nas czytać.

W tym czasie napisaliśmy dla Was 61 artykułów. Przeczytało je prawie 7000 osób, które odwiedziło portal niespełna 10 000 razy, generując ponad 17 000 odsłon. Nie są to jakieś szczególnie wielkie liczby, jednak biorąc pod uwagę wakacyjny zastój oraz to, że w pewnym sensie ograniczaliśmy się do jednego ośrodka akademickiego, to możemy uznać ten wynik za całkiem niezły. Oczywiście będzie to swoisty punkt wyjścia dla pracy nad zwiększeniem zasięgu portalu.

Jedyną rzeczą, która mnie martwi, jako redaktora naczelnego portalu, jest słaby feedback ze strony czytelników. 61 artykułów, napisanych przez redaktorów portalu, skomentowano łącznie jedynie 62 razy. W celu ożywienia dyskusji wprowadzimy w najbliższym czasie możliwość komentowania artykułów za pomocą konta na Facebooku.

W poprzednim roku udało nam się nawiązać współpracę z wrocławskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Socjologicznego, dzięki czemu staliśmy się oficjalnym partnerem medialnym cyklu spotkań O socjologii z literatką. Obsługiwaliśmy także od strony medialnej drugą edycję ogólnopolskiej konferencji Cywilizacje w perspektywie socjologicznej, organizowanej przez Zakład Socjologii Ogólnej działający przy Instytucie Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego i Polskie Towarzystwo Socjologiczne o. Wrocław.

Celów na przyszły rok jest kilka. Przede wszystkim chcielibyśmy poszerzyć redakcję, mam nadzieję, że także o osoby z innych ośrodków akademickich, ponieważ jak widać po statystykach, zainteresowanie portalem wykazują także osoby spoza Wrocławia. Poza tym chcielibyśmy rozwinąć dział portalu przeznaczony dla osób, które dopiero chcą rozpocząć przygodę z tą nauką. Mam także nadzieję, że z każdym dniem będzie Was coraz więcej!

Rok w liczbach:

1 rok

7 filmów

12 autorów

42 minuty nagrań wideo

61 artykułów

287 fanów na facebooku

366 dni spędzonych razem

6 491 czytelników

9 527 odwiedzin

17 808 odsłon

57 407 napisanych wyrazów

420 930 napisanych znaków

O autorze
Założyciel i pierwszy redaktor naczelny portalu socjologa. Student socjologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Propagator socjologii sportu.
1 pingback on this post
Skomentuj artykuł

Proszę wpisać swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Proszę wpisać prawidłowy adres email

Email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

O nas

Portalsocjologa.pl powstał w 2009 roku w odpowiedzi na brak miejsca dyskusji dla studentów socjologii, absolwentów oraz osób dopiero chcących podjąć edukację w tym zakresie.
Po zapaści i roku nieobecności portal wrócił odmieniony, z jednej strony jeszcze bardziej przejrzysty i przyjazny użytkownikowi, a z drugiej bardziej profesjonalny i zorientowany na działalność naukową.

Portalsocjologa.pl © 2019 Wszystkie prawa zastrzeżone

zapraszamy ponownie;)

Designed by GGdesign Studio