Metamorfozy– przeciw społecznej niewidzialności


Od 17 grudnia, we wrocławskim Browarze Mieszczańskim, możemy oglądać wyjątkową wystawę: „Metamorfozy– przeciw społecznej niewidzialności”. Wystawa jest częścią projektu Metamorfozy, organizowanego przez Stowarzyszenie „Coś Dobrego”. Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi na społeczne wykluczenie. Wcześniej stowarzyszenie realizowało projekt poświęcony kobietom z zakładów karnych, a w planach są działania z osobami starszymi oraz dziećmi z domów dziecka

Wystawa składa się ze zdjęć 15 modeli: 13 kobiet i dwóch mężczyzn. Zdjęcia, autorstwa Rafała Michalaka, stylizowane są na te, które widzimy na co dzień w kolorowych magazynach. Jedyna różnica polega na tym, że osoby te są niepełnosprawne ruchowo, co widzimy na zestawionych z nimi zdjęciach, na których modele występują na wózkach. Jak podkreślają organizatorzy ekspozycji dzięki takiemu zestawieniu wyraźnie czytelne staje się przesłanie projektu – „Nie patrz jak wyglądam, patrz kim jestem”.

Wystawę można oglądać we wrocławskim Browarze Mieszczańskim do końca grudnia. Później ekspozycja ma być pokazywana w innych miejscach stolicy Dolnego Śląska.