Metamorfozy– przeciw społecznej niewidzialności

Od 17 grudnia, we wrocławskim Browarze Mieszczańskim, możemy oglądać wyjątkową wystawę: „Metamorfozy– przeciw społecznej niewidzialności”. Wystawa jest częścią projektu Metamorfozy, organizowanego przez Stowarzyszenie „Coś Dobrego”. Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi na społeczne wykluczenie. Wcześniej stowarzyszenie realizowało projekt poświęcony kobietom z zakładów karnych, a w planach są działania z osobami starszymi oraz dziećmi z domów dziecka

Wystawa składa się ze zdjęć 15 modeli: 13 kobiet i dwóch mężczyzn. Zdjęcia, autorstwa Rafała Michalaka, stylizowane są na te, które widzimy na co dzień w kolorowych magazynach. Jedyna różnica polega na tym, że osoby te są niepełnosprawne ruchowo, co widzimy na zestawionych z nimi zdjęciach, na których modele występują na wózkach. Jak podkreślają organizatorzy ekspozycji dzięki takiemu zestawieniu wyraźnie czytelne staje się przesłanie projektu – „Nie patrz jak wyglądam, patrz kim jestem”.

Wystawę można oglądać we wrocławskim Browarze Mieszczańskim do końca grudnia. Później ekspozycja ma być pokazywana w innych miejscach stolicy Dolnego Śląska.

O autorze
Założyciel i pierwszy redaktor naczelny portalu socjologa. Student socjologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Propagator socjologii sportu.
Skomentuj artykuł

Proszę wpisać swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Proszę wpisać prawidłowy adres email

Email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

O nas

Portalsocjologa.pl powstał w 2009 roku w odpowiedzi na brak miejsca dyskusji dla studentów socjologii, absolwentów oraz osób dopiero chcących podjąć edukację w tym zakresie.
Po zapaści i roku nieobecności portal wrócił odmieniony, z jednej strony jeszcze bardziej przejrzysty i przyjazny użytkownikowi, a z drugiej bardziej profesjonalny i zorientowany na działalność naukową.

Portalsocjologa.pl © 2019 Wszystkie prawa zastrzeżone

zapraszamy ponownie;)

Designed by GGdesign Studio