IBUK PLUS- nowoczesna alternatywa kserówek

Każdy kto studiuje z pewnością spotkał się z tak zwanymi „kserówkami”. Są one sposobem studentów i prowadzących na słabą dostępność książek w bibliotekach a często po prostu na ich leniwość. Ciekawą alternatywą kserowania jest otwarty wczoraj przez Wydawnictwo Naukowe PWN projekt IBUK PLUS.

IBUK PLUS to nie tylko wypożyczalnia ebooków, w abonamencie otrzymujemy dodatkowo specjalną aplikację, pozwalającą robić w książkach notatki, zakreślać i tagować wybrane fragmenty tekstu, przeszukiwać je oraz porównywać ze sobą. Co ważne podobną aplikację możemy pobrać na swoje urządzenia mobilne z systemem android. Pozwoli to na pracę w każdych warunkach oraz wyeliminuje konieczność noszenia w plecakach czy torebkach ciężkich podręczników lub sterty papierów.

Środowisko pracy jakie oddajemy w ręce studentów pozwala łatwo przeszukiwać książki, sprawdzać definicje w słownikach i encyklopediach PWN, czy w sposób zorganizowany przygotować cytaty i bibliografię do prac dyplomowych. IBUK to zupełnie nowe spojrzenie na naukę i sposób korzystania z podręczników. Dzisiejsi studenci to nie jest pokolenie „papieru”. Dziś student czyta e-booki, słucha audiobooków a pod ręką zawsze ma telefon czy tablet. Dlatego też chcemy oferować dostęp do podręczników w chmurze, dzięki czemu będą one dostępne na każdym urządzeniu – mówi Natalia Wojciechowska, Dyrektor ds. e-Commerce i Nowych Technologii.

Abonament w wysokości 99 złotych na semestr pozwala na korzystanie z 25 dowolnie wybranych książek przez pięć miesięcy. Dodatkowo można wydrukować do 20% każdej z książek gdy uznamy, że wersja online nam nie wystarcza. W ramach abonamentu możemy także korzystać z 5 wybranych pozycji w trybie offline. Gdy nie potrzebujemy dostępu do danej publikacji na tak długi okres lub dana książka nie jest dostępna w ramach IBUK PLUS, możemy ją zawsze wypożyczyć na krótszy okres, już od niecałych 5 złotych.

Aktualnie w kategorii „socjologia” znajdziemy 176 pozycji. Jest to okrojona lista, względem tego, co możemy wypożyczyć „na sztuki”, ale wśród tytułów możemy znaleźć takie klasyki jak Struktura teorii socjologicznej Turnera, Wyobraźnia socjologiczna Millsa, Wspólnota i stowarzyszenie Tönniesa czy Małe struktury społeczne Szmatki. Warto także wspomnieć, że osobnej kategorii doczekała się Komunikacja Społeczna, a także, że w innych kategoriach możemy znaleźć wiele książek potrzebnych socjologowi w toku studiów.

Podsumowując IBUK PLUS to z pewnością inicjatywa warta sprawdzenia, zwłaszcza, że za niewielkie pieniądze otrzymujemy ciekawą alternatywę wobec tradycyjnego wypożyczania lub kserowania książek. W przypadku tego ostatniego pozbywamy się także problemu łamania praw autorskich. Łyżką dziegciu w beczce miodu jest w tym przypadku dość niewielka liczba książek, które raczej przydadzą się osobom zaczynającym przygodę z socjologią na pierwszych latach studiów. Mam jednak nadzieję, że projekt będzie się rozwijał i systematycznie powiększał liczbę dostępnych pozycji. IBUK PLUS możecie testować za darmo przez 7 dni.

O autorze
Założyciel i pierwszy redaktor naczelny portalu socjologa. Student socjologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Propagator socjologii sportu.
Skomentuj artykuł

Proszę wpisać swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Proszę wpisać prawidłowy adres email

Email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

O nas

Portalsocjologa.pl powstał w 2009 roku w odpowiedzi na brak miejsca dyskusji dla studentów socjologii, absolwentów oraz osób dopiero chcących podjąć edukację w tym zakresie.
Po zapaści i roku nieobecności portal wrócił odmieniony, z jednej strony jeszcze bardziej przejrzysty i przyjazny użytkownikowi, a z drugiej bardziej profesjonalny i zorientowany na działalność naukową.

Portalsocjologa.pl © 2019 Wszystkie prawa zastrzeżone

zapraszamy ponownie;)

Designed by GGdesign Studio